MÁME STŘECHU. VOLEJTE SLÁVA A TŘI DNY SE RADUJTE.


Máme střechu a je nádherná. Alespoň tedy pro nás. Jsme moc rádi, že jsme střechu nechali na firmě a práci jen kontrolovali. I firma totiž, která má normálně střechu naší vělikosti za týden hotovou, na tom strávila dvojnásobek času. Nevím jak bychom to zvládli my... Z výsledku jsme ale nadšeni.Krov je tvořený střešními nosníky STEICOjoist, které jsou lehké ale přitom vysoce zatížitelné. Eliminují tepelné mosty a poskytují díky svým rozměrům dostatečný prostor pro izolaci krovu aniž bychom museli dělat dodatečné rošty. Jsou totiž 40 cm vysoké a vytvoří tak dutinu mezi střešní krytinou a stropními deskami pro foukanou izolaci.

Materiál na střechu nám přivezli 6.1.2020 a hned kluci začali s přípravami a meřením. Bohužel se podařilo sehnat jeřáb až na čtvrtek 9.1.2020 a navíc přijel pozdě a hned se rozbil.... My prostě nemůžeme mít nic jednoduché. Naštěstí se závada vyřešila příjezdem technika na místo a podařilo se usadit vrcholovou vaznici na místo.
Následující dny chlapi usazovali nosníky a kleštiny. Trvalo to déle než původně mysleli zejména proto, že spoje nosníku a kleštiny se musí vyztužit OSB deskou. To znamenalo nařezat lichoběžníky přesně pasující do nosníku, připevnit a až následně potom přidělat kleštinu.

Potom už byl postup stejný, jako pro jakoukoliv jinou střechu. Přidělat okapničky, háky na dešťové svody, položit folii (Dörken Delta Max), latě a impregnovaná prkna a pak falcovanou krytinu (Ruukki Classic D). Nemáme žádná střešní okna, takže byla práce o něco jednodušší. Nadruhou stranu máme na střeše výlez, komínek odvětrávání kanalizace a prostupky pro kabely - anténní, pro budoucí FVE a pro sichr. Pro střešní výlez kluci museli naohýbat oplechování a prostupky na kabely se budou dělat dodatečně až s elektřinou.

Komentáře

 1. Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli by jste byli ochotni poskytnout výkres vašeho krovu s osb i nosníky (chci aplikovat)? Děkuji Radim Jurča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, napište mi na pasiv-svepomoci@seznam.cz a pokusím se. díky

   Vymazat
 2. Zdravím. Budu teď dělat krov ze steico nosníků svépomocí, tak hledám inspiraci v provedení. Asi vám tam nakonec nedali Steico (dřevovláknitá stojna a pásnice z lepene překližky), ale ty české (OSB stojna a pásnice z KVH). Zaráží mne, že nemáte na foto vyztužení konce nosníků u pozednice. Podle podkladů výrobce a i detailů z vašeho projektu to je nutnost. dál by mě zajímalo, jak jste řešili výztuhy proti klopení nosníků.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

DRENÁŽ A ZÁSYP ZÁKLADŮ

ZALOŽENÍ ZTRACENÉHO BEDNĚNÍ

HYDROIZOLACE ZÁKLADOVÉ DESKY