KOLEKTOR PRO TEPELNÉ ČERPADLO

Přes svátky jsme měli k dispozici bagr, takže úkol zněl jasně. Hrabat a hrabat. Měli jsme v plánu zakopat 350m PE trubky. Nakonec se nám podařilo (lépe řečeno manželovi) vykopat a položit cca 320 m trubky za 9 dní. Výkop na kolektor byl široký 1 m a hluboký 2m, někde i více.


V původní nabídce od Acondu na tepelné čerpadlo jsme měli 250m kolektoru. To jsme si říkali, že se nám krásně vejde. Délka v nabídce je ovšem čistě orientační a skutečná délka kolektoru je závislá na vícero faktorech a vypočítává ji technik ze společnosti Getra, která s Acondem spolupracuje právě na kolektorech pro čerpadla. My potřebujeme 300 ale domluvili jsme se, že nám pošlou 350m s tím, že se pokusíme zakopat co nejvíce. Čím je totiž kolektor delší, tím lépe regeneruje a je účinější.

Přišlo nám tedy klubo 350 m PE trubky v průměru 40, což už je síla a rozmotávání nám dalo dost práce, protože trubka je už hodně silná a nepoddajná. kolektor musí být zakopán v hloubce minimálně 1,5 m a 1 m od sebe. Manžel kopal výkop metr široký tak, aby se na jednu stranu dala trubka a po druhé straně se vedla zpět. Další výkop pak byl ve vzdálenosti 1m od prvního. Tak byla dodržena odstupová vzdálenost trubke kolektoru a my nemuseli hrabat 350 m výkopu ale "jen" zhruba 190m. I tak to zabralo dost času a jsem ráda že jsme měli možnost bagru a platili jen naftu. Protože jinak bychom se opravdu nedoplatili...

Poslední den se ještě vykopala díra pro nádrž na dešťovou vodu a vsak, abychom  měli připraveno s nemuseli shánět nikde bagristu.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

HYDROIZOLACE ZÁKLADOVÉ DESKY

ZALOŽENÍ ZTRACENÉHO BEDNĚNÍ

SEŘÍZNUTÍ VRCHNÍ ŘADY ZTRACENÉHO BEDNĚNÍ