ZALOŽENÍ ZTRACENÉHO BEDNĚNÍ


Přesně po týdnu od zalití pasů jsme si naplánovali založení první řady ztraceného bednění.


Na založení ztraceného bednění jsme si přizvali známého, zedníka. Přeci jen se nám nechtělo zkazit tak důležitou věc jako základy domu. Představa, že založíme první řadu, vystavíme ostatní a výsledek bude kosočtverec namísto obdélníku, je děsivá.

Na stavbě už jsme měli palety ztraceného bednění složené, takže jsme koupili 15 pytlů cementu a 3 tuny písku. Bohužel s větším autem se nedostaneme blíže ke stavbě (míchačce), takže veškerý materiál je složen u vjezdu. Pro nás to znamenalo hodně, hodně a hodně vození a nošení materiálu.

Začali jsme v sobotu ráno a poslední cihlu domu jsme zakládali v neděli večer. Cement vyšel jen tak tak. Celkově tedy úspěch.

Rozložení sil pak bylo následující. Tomáš míchal a rozvážel beton. Já vozila písek a oba společně jsme pak vozili a nosili ztracené bednění. V mezičase jsem ještě chodila do šachty pouštět vodu a vrtala díry pro svislé roxory. Po vylití pasů jsme totiž dávali roxory cca 1 metr od sebe doufaje, že se trefíme a zbytek dovrtáme. Odřezat se musely jen 4 roxory, takže se to i celkem povedlo.
Drželi jsme se projektu, kde máme svislou výztuž R10 po 50 cm a v každé řadě 2x vodorovnou výztuž R8.
Do bednění jsme si ještě připravili prostup kanalizace, který vede pod středovou příčkou. Použili jsme kousek KG trubky 125.

Tím jsme i tak nějak skončili. Přes týden budeme vozit další bednění a písek, abychom mohli další víkend vyskládat zbývající řady a zalít.

Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

HYDROIZOLACE ZÁKLADOVÉ DESKY

SEŘÍZNUTÍ VRCHNÍ ŘADY ZTRACENÉHO BEDNĚNÍ