SKLÁDANÝ BETONOVÝ STROP


Stropní konstrukci máme skládanou, betonovou. Mezi stropní nosníky, uloženými na stěnách se usazují stropní vložky a celý strop se, vyztužený kari sítěmi a jinou ocelí, zalije betonem.Materiál jsme objednali od společnosti Neico ze Slaného. Ve sjednaný den, přijelo auto s rukou a materiál se vyskládal na pozemek. Nosníky jsme potom naskládali na vrch poslední řady cihel a roztahali je po celé šíři cca 60cm od sebe. Následně jsme usadili první a poslední řadu stropních vložek, tak abychom si nosníky dali do přesné vzdálenosti od sebe. Poté jsme nosníky podepřeli stojkami a začali sázet vložky podle kladečáku. Nutno říct, že oproti VPC cihlách byly vložky lehčí, ale oproti miako keramickým vložkám je to pořád tíha. Celá konstrukce se následně nadzvihne, v našem případě, o 1,2 cm. To proto, aby se strop neprohnul pod svou vahou a vahou betonu a nebyl pak prohnutý směrem dolů.Protože máme poslední řadu cihel z vyrovnávacích bloků, nemusíme řešit opatření proti zatečení betonu do elektrokanálků. V opačném případě bychom buď kanálky vypěňovali montážní pěnou nebo dávali pás asfaltové lepenky, tak aby beton nemohl zatéct dovnitř cihel.


Do konstrukce stropu ještě přijdou průvlaky a skyré průvlaky u schodiště, věnec a kari sítě. Vázání věmce a šalování stropu si necháme na další článek.

Komentáře

 1. Dobrý den,
  rád bych se zeptal, z jaké důvodu jste zvolili tento typ řešení stropu? Oproti Miako, ytong klasik nebo filigrán.
  Děkuji za odpověd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeden z důvodů je, že jsme nechtěli kombinovat materiály, které podle nás k sobě nejdou- jako VPC a keramika. Určitě by to šlo rychleji, protože Miako je podstatně lehčí ale upřímně, nestavíme dům aby to bylo jednoduché ale aby to bylo poctivé a betonový strop mi dává jistotu, že se nic nestane :) O filigránových stropech jsme vůbec neuvažovali, protože jsme o nich ani nevěděli a trochu mě to mrzí. Uvažovali jsme chvíli nad spiroly ale ty potřebují větší usazení na cihlu a s naší tloušťkou obvodového zdiva 175mm to nevycházelo.

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

HYDROIZOLACE ZÁKLADOVÉ DESKY

ZALOŽENÍ ZTRACENÉHO BEDNĚNÍ

SEŘÍZNUTÍ VRCHNÍ ŘADY ZTRACENÉHO BEDNĚNÍ